Pravidla pro svěření pejska do péče

Psa si může osvojit pouze osoba starší 18-ti let s trvalým pobytem v ČR.
Pro vydání psa je třeba sebou mít platný občanský průkaz.
Svěření do péče se řídí konkrétními potřebami psa (pes zvyklý žít v bytě nemůže být vydaný k celoročnímu pobytu venku atd.).
Pro psy s problémovým chováním nebo pro určitá náročnější plemena platí zvláštní režim výdeje (více návštěv, zvykací vycházky, dřívější zkušenosti s plemenem).
Nekupujte krmení dopředu, uvidíte sami, na co je pes zvyklý a pokud chcete přejít na jiný typ stravy, dělejte to postupně. Pro psa je zátěží už jen změna prostředí.
Pro vyzvednutí pejska si vezměte obojek a vodítko a zkuste přizvat dalšího člověka, který Vám pomůže (při jízdě autem atd.).
Po osvojení psa z útulku jste na období 1 roku osvobozeni od místního poplatku ze psů (v souladu s obecně závaznou vyhláškou č. 7/2008).
Psa z útulku si musíte vyzvednout osobně!
V útulku nelze pořizovat pejska jako dárek. Osobně podepisujete Smlouvu o svěření psa do péče.
Při výdeji pejska se účtuje poplatek 1.500,- Kč formou Darovací smlouvy (zahrnuje 2x vakcinaci, vystavení očkovacího průkazu, odčervení, ošetření proti ektoparazitům, čipování a registraci čipu).

Důležité body, které je třeba promyslet a zohlednit, aby Vaše soužití s novým pejskem probíhalo k oboustranné spokojenosti

Udělejte si představu o pejskovi (povaha, velikost, vzhled, věk atd.) a domluvte se na osobní návštěvě útulku.
Bude pejsek bydlet v bytě nebo na zahradě?
Bude to pejsek hlídací nebo rodinný mazlíček?
Máte v rodině děti a kolik je jim let?
Přejít nahoru